Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?

Kosmetyki ekologiczne są obecnie niezwykle popularne. Wynika to między innymi z tego, że w ich składzie nie znajdują się substancje niekorzystnie wpływające na skórę. By kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać kilka norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków obawiając się ich wysokiej ceny. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę dużo kosztują?

Ważny jest skład

Ekologiczne kosmetyki oparte są przede wszystkim na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się je w przebiegu takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie czy destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw regularnie poddawanych kontrolom. W efekcie surowce takie kosztują więcej niż te wykorzystywane przez producentów zwykłych kosmetyków. Przekłada się to oczywiście na cenę ostatecznego produktu.

Nie musi być drogo

Warto jednak podkreślić, że dzisiaj coraz więcej kosmetyków ekologicznych dostępnych jest w przystępnych cenach. Wraz z powiększaniem się grupy osób, które je kupują ich cena obniża się. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie są dużo droższe od tych, w których aż roi się od substancji negatywnie wpływających na kondycję naszej skóry.