Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa w domku?

Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Niektórzy jednak zastanawiają się czy zawsze instalacje odgromowe są konieczne? Trzeba zajrzeć do prawa budowlanego i tam znajdują się informacje kiedy wykonać taką instalację. Często piorunochron jest wymagana, kiedy posiadamy kredyt mieszkaniowy.

Instalacja odgromowa – obowiązkowa czy nie?

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  Konieczność wykonania takiej instalacji w domu jednorodzinnym jest w momencie, gdy wskaźnik zagrożenia piorunowego na to wskazuje. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Nie trzeba, ale warto

Z tego względu wskazane jest zgłosić się do specjalistycznej firmy i zwrócić się z prośbą o poradę. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to na pewno będzie najlepszą opcją dla Ciebie. Każdy może także zdecydować się ewentualnie na wykonanie takiej instalacji niezależnie czy będzie miał obowiązek czy nie. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane.