Dla kogo szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że szkolenia BHP są niezwykle ważne. Dzięki nim pracownicy danego zakładu mogą przypomnieć sobie mnóstwo zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec wielu wypadkom. Według polskiego prawa pracodawca odpowiada za szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w wiele firm świadczących usługi z tego zakresu, które proponują także dojazd do takich miejscowości, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest w związku z tym bardzo bogaty pod tym względem.

Co prawo pracy mówi o szkoleniach BHP?

Trzeba wspomnieć, w jakich konkretnie sytuacjach szkolenia BHP są obowiązkowe – oczywiście tuż po zawarciu umowy o pracę każdy pracownik powinien takowe zaliczyć. Warto pamiętać jednak również o okresowych kursach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w dużej mierze zależy od stanowiska, na którym jest dany pracownik. Jeśli mówimy o robotnikach oraz osobach pracujących na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść każdego roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni zaliczyć takowy raz na trzy lata. Jeśli mowa o innych pracownikach, jest to z reguły pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w zakładzie pracy.

Dlaczego należy zapewnić swoim pracownikom szkolenia BHP?

Podsumowując, jeśli zatem prowadzisz firmę w miejscowości jaką jest Bydgoszcz lub w nieodległych miastach, musisz zwrócić uwagę na zapewnienie swojej kadrze wysokiej jakości szkolenia BHP. Wybór jest na tyle duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie w optymalnej cenie. Zdecydowanie warto to zrobić, aby w przyszłości nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy komfortowo czuli się w miejscu pracy i nie wywoływali ryzykownych wypadków.