Dostępne promocje bankowe — rodzaje

Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, by zachęcić ludzi do założenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Często zdarzają się także promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocji są naprawdę korzystne.
Wpis powstał w oparciu o informacje ze strony jakdorobic.pl.

Promocje w bankach – czego dotyczą?

Najpopularniejszymi promocjami są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego korzystania z niego. Zwykle nagrodą za to jest pewna suma lub nagroda rzeczowa. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, co chwila można znaleźć promocje kart kredytowych. Warunki, które można dostać, są o wiele bardziej korzystne niż za założenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Można również znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Zwykle banki w regulaminach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest wyrażenie różnych zgód marketingowych. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta daną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli wymagane są cykliczne wpłat,y wygodnym sposobem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieważne jak dużo będzie płatności, ostateczna kwota liczona razem musi tylko wynosić minimum zapisane w regulaminie. Inną opcją, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej liczby płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nieważne na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują również płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane ze skorzystaniem z aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać podaną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i aktywować kartę.

Co możesz dostać w promocji od banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak telefony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotyka się również bony bilety do kina lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak np. Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.