Jaki jest koszt kupna Bitcoina?

Bitcoin od pewnego okresu znajduje się w mainstreamie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) waluta od swojego powstania w 2011 roku regularnie zdobywa nowych zwolenników. U swego zarania Bitcoin kosztował mniej niż 1 dolar. W listopadzie 2021 jego cena osiągała niemal 70 tysięcy dolarów. Obecnie oscyluje w okolicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przeszedł długą drogę stając się najpopularniejszym i najbardziej pożądanym cyfrowym aktywem. Jak kształtuje się jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Bitcoin – twój prywatny bank?

Bitcoin pojawił się jako środek odporny(e) na inflację i interwencje ze strony rządów. Od tamtej pory tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to miłośnicy wolności, anonimowości i decentralizacji.

Dzięki temu, że jest dobrem deflacyjnym, jego ilość jest ograniczona. Pozwala to na ochronę własnych oszczędności. Jest to zwłaszcza istotne w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja non-stop się rozpędza.

Popularność Bitcoina spowodowały także, że niemal codziennie powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się stawić czoła różne(ym) problemy(om) i wyróżniać się realną wartością.

Inwestycje w Bitcoina można zestawić z rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami zostajemy swoim bankiem. Ma to plusy, ale wiąże się też z ryzykiem. Trzeba kontrolować naszych środków, odpowiednio dbać o wszystkie zabezpieczenia. W internecie znajdzie się wiele ludzi czekających na nasz błąd.

Jak przewidywać i czytać cenę Bitcoina?

Cena Bitcoina od początku się waha. Jednak badając wykres tego dobra w szerokiej skali można spostrzec, że mimo różnych wahań “cyfrowe złoto” nieprzerwanie rośnie. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na ograniczoną odgórnie podaż to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to także dobro podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki transparentności Bitcoina, każdy użytkownik może bez problemu śledzić. Można zorientować się, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile środków wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Obecnie przyszło nam żyć w dynamicznych czasach. Kurs Bitcoina tylko to odzwierciedla.

Do Bitcoina porównuje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut posiada możliwości wymiany parami: Bitcoin do innych kryptowalut.

Analiza rynku pokazuje, że zazwyczaj, gdy cena Bitcoina rosła, rosły wraz z nią inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC powinna być świadomym wyborem inwestora. Ważnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest prostsza w korzystaniu, ale wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast pozwalają zachować anonimowość. Patrząc na kontrolę społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z szyfrowanych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut