Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że kwiaty są wręczane nie tylko z okazji szczęśliwych uroczystości, takich jak na przykład imieniny, ślub bądź jubileusz. Wręcza się je też aby oddać cześć i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób waha się jakie kwiaty należy wybrać na tę okoliczność.

Jakie kwiaty warto wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma tylko jednego gatunku kwiatów którą są w szczególności zakazane lub zalecane. Naprawdę wszystkie rodzaje mogą być użyte w pogrzebowych wiązankach lub wieńcach. Aczkolwiek warto wystrzegać się nazbyt kolorowych czy dziwnych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb – jakie powinno się kupić?

Zgodnie z tradycją najczęściej wybierane kolory to czerwienie, biele lub różne odcienie kremowego. Dodatkowo wyjątkowo elegancko wyglądają także fiolety oraz barwy przygaszone. Właściwie wszystkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy pamiętać, by nasze kompozycje były stonowane.

Kompozycje kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe są najchętniej wybierane. Są one dość duże, ponadto są z reguły okrągłe lub półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najczęściej wybierane kwiaty do wieńców pogrzebowych to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe są mniejsze niż wieńce. Mają formę specyficznego bukietu. Możemy je zarówno ułożyć na nagrobku, a także wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki są wykonywane prawie z każdego rodzaju kwiatów.