Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Zastanawiasz się gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To powoduje, że bez problemu można kontrolować wszystko, co znajduje się w środku. Jest to bardzo istotne dla wszystkich klientów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce używane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie kładzie się mocny nacisk na ekologię i  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów podjęło decyzję, że chcą zmienić dotychczas stosowane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to dobre rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to nowa informacja, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe dostępne są w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o formę, barwę czy wielkość. Niewiele osób rozmyśla z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są tworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo przyjemne w użytku, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie zaspokoić wymagania konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie znane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są trwalsze i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego dźwięku. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które zostały stworzone, dzięki najbardziej pożądanym cechom wyrobów HDPE oraz LDPE. Są rozpoznawalne dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.