Jakie produkty wykonuje się z folii LDPE i HDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Zastanawiasz się gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawć ofertę producenta http://www.foldruk.net/ 

Czym różnią się folie HDPE i LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.