Dom

Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest proste. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w bardzo przytulną kompozycję. Jednym z ważnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z opcji ma swoje zalety, ale również szereg minusów. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się bardzo przytulnie. W dodatku możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Sympatycy bardziej tradycyjnego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają regularnego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi usterkami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami znajdującymi się w sypialni, aby całość była miła i przytulna.