Dom

Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest proste. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w bardzo przytulną kompozycję. Jednym z ważnych elementów jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z opcji ma swoje zalety, ale również szereg minusów. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się bardzo przytulnie. W dodatku możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Sympatycy bardziej tradycyjnego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają regularnego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się między innymi olej do podłóg (link), dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi usterkami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami znajdującymi się w sypialni, aby całość była miła i przytulna.