Księgowość – zdecydować się na najbliższe biuro czy większą korporację?

Dla ludzi którzy zaczynają indywidualną przygodę z swoim biznesem wybór pomiędzy małą księgowością a większym biurem rachunkowym wyzwanie. Dużo albowiem zależy od tego jakie zapotrzebowania ma konkretna korporacja a także w jakim stylu możemy ją prowadzić. Jak dopasować sposób najlepiej dopasowane do naszych potrzeb w tematyce finansów naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać przy wyborze usług księgowych 

Ogromną zaletą, z racji na istotę organizacji swojego biznesu stanowi to, żeby indywidualna księgowa miała dla nas czas i możliwość bycia w stałym kontakcie. Notorycznie zdarzają się sytuacje niespodziewane, przez które nie jesteśmy w stanie dojechać na konkretną godzinę do biura co może nam komplikować rozwój wydarzeń. Powinniśmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas korporacja posiadała niżej wymienione cechy:

  • Łatwy oraz krótki przyjazd – w razie konieczności pilnego kontaktu
  • Jest ulokowana blisko nas – to pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy oraz stanowi duży komfort w przypadku nagłych wydarzeń
  • Dostępność pracowników – tak, by w wypadku choroby albo chwilowej niedomagania pracownika, który rozlicza naszą firmę, nie doszło do zaniedbania

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej zasady, rozbieżność między małym a większym biurem księgowym nie jest zbyt duża. Przede wszystkim powodem jest to, że w każdym w dwóch przypadków, mamy do czynienia z indywidualną księgową dla której, oczywiście, będziemy zleceniodawcą. Niektórzy są zdania, iż większe biuro księgowe jest dla nas bezpieczniejsze poprzez opinię a także sam fakt rozmiaru – więcej fachowców = brak problemów w temacie płynności obsługi. Ale nie zawsze tak się zdarza, ponieważ większe biuro rachunkowe to i większa odpowiedzialności i wzrost liczby zleceń i posiadanych kontrahentów – a to może spowodować, iż biuro przestanie wyrabiać się na czas z naszymi zaleceniami przez dużą liczbę obowiązków. 

Małe lub większe biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają indywidualne plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych mamy mniej pracowników, ale są oni dla nas lepiej dostępni i z racji na to, iż w większości są to przedsiębiorstwa, które są w bliskim otoczeniu. Z kolei ogromnym plusem wybrania usług dużych biur jest fakt, że mają oni dużo profesjonalistów i tym samym, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, iż zawsze będziemy kompleksowo obsłużeni.

Przedsiębiorca, musi rozważyć obie propozycję w zależności od indywidualnych potrzeb i dopasować je do siebie. Osobista księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze jest skomplikowanym wyborem, gdyż zwłaszcza w dużych miastach wybór jest ogromny a przez to trudniejszy.