Kupno klimatyzacji nie wystarczy – z jakich względów serwisowanie to obowiązek?

Współcześnie klimatyzacje montuje się w prawie wszystkich inwestycjach. Niemniej należy pamiętać, że ważne jest też serwisowanie klimatyzacji. Na terenie Skierniewic, Sochaczewa i Łowicza działają różne firmy, które serwisują klimatyzacje, żeby jednak znaleźć najlepszą, zdecydowanie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Jakie czynności wykonywane są w czasie serwisowania klimatyzacji? O czym należy odnośnie tego pamiętać? Ile kosztują usługi? Jak wybrać dobrą firmę?

Co zalicza się do serwisu klimatyzacji?

Do serwisowania klimatyzacji zalicza się wiele rozmaitych usług, które nie ograniczają się one tylko do zamontowania instalacji. Dobrze jeżeli serwis odbywa się minimum kilka razy w ciągu roku – na lato i zimę. Przegląd to głównie upewnienie się, że instalacja jest sprawna. Niezbędne jest również upewnienie się, że układ chłodniczy funkcjonuje prawidłowo. Serwis klimatyzacji obejmuje dokładne czyszczenie instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bardzo ważne jest też odgrzybienie i dezynfekcja parownika i skraplacza. Dodatkowo ekipa czyści filtry w jednostkach wewnętrznych. 

Brak serwisowania klimatyzacji – efekty

Powietrze we wszystkim pomieszczeniach jest pełne zanieczyszczeń. Większość cząsteczek wyłapywana jest dzięki klimatyzacji. Dlatego instalacja często jest idealnym środowiskiem dla bakterii czy grzybów. Brak właściwego dbania o urządzenie przyczynia się do ponownego rozprowadzenia zanieczyszczeń w pomieszczeniu co ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Przegląd jest istotny, ponieważ dzięki niemu można także sprawnie zauważyć ewentualne usterki i zawczasu się ich pozbyć, bez konieczności wymiany całej instalacji.

Jaki jest koszt serwisowania klimatyzacji?

Koszt serwisowania klimatyzacji jest zależny przede wszystkim od typu konkretnej instalacji i jej wielkości. Na zmianę ceny może wpływać także firma oraz realizowane prace. Zwykle koszt za jeden przegląd to kilkaset złotych.

Serwisowanie klimatyzacji – jak wybrać najlepszą firmę?

Żeby mieć gwarancję najwyższej jakości serwisu, warto wybrać odpowiednią firmę. W obecnych czasach jedną z najpopularniejszych jest CLIMREM – naprawa klimatyzacji. Wyróżnia się ona głównie wieloletnią działalnością w branży. Firmie zaufało już wielu klientów, o czym świadczą liczne rekomendacje dostępne w Internecie. W ofercie znajduje się zarówno montaż, czyszczenie, jak i odgrzybianie i dezynfekcja.