Dom

Montaż drzwi wewnętrznych – jak to wykonać?

Czy montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne mogą być montowane przez sztab specjalistów,ale możliwe jest to zrobić na własną rękę w domu. Jak to zrobić, żeby wyszło stosownie z ich powołaniem? Podpowiadamy – zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami.

Od czego zacząć?

Przed tym, nim przejdziemy do montażu drzwi wewnętrznych, to należy zapoznać się z dołączoną do nich deklaracją zaświadczającą.Może się bowiem okazać, że zabezpieczenie dotyczy nas tylko wtedy,gdy praca będzie urzeczywistniana przez kompetentną kadrę zawodowców. Nie należy też nie pamiętać o tym, aby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich montaż w chwilach, gdy w mieszkaniu brakuje jeszcze poukładanych podłóg a także elewacji.

Kiedy pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z ramą, to sprawdźmy,czy mamy kompletny zestaw. Ościeżnice składają się bowiem zawsze z 3 części i trzeba je w całości zintegrować ze sobą. W innej sytuacji nie będziemy umieli właściwie zrobić naszej sprawy.

Początkowo trzeba przygotowaćkonkretne  elementy framugi, które będą nam potrzebne.Kolejno montujemy wszystkie części ramy – robimy to albo przy użyciu kleju albo stosując klamery i śruby. Po zrealizowaniu zadania wstawiamy ościeżnicę w otwór w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem należy zostawić szczelinę posiadającą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montowania drzwi?

W czasie montażu drzwi wewnętrznych futrynę należy ustawić w dziurze w taki sposób, aby między nią a murem była niewielka powierzchnia.Pomiędzy fasadą a ościeżnicą trzeba wstawić płytki z drewna. Futrynę trzeba w tej chwili zamocować do wewnętrznej powierzchni otworu w drzwiach. Pod koniec należy montować opaski do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego ekspertów? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz