Naprawa pomp wtryskowych i hydroforowych

Pompy wtryskowe – czym są i kiedy się psują?

Pompa wtryskowa to rozwiązanie stosowane w starszych generacyjnie silnikach diesla. Ma ona za zadanie tłoczenie i dawkowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnym momencie zastąpiły pompy rzędowe głównie dlatego, że są mniejsze i mogą być sterowane elektronicznie.

Wszystkie błędy jakie pojawiają się przy pompach wtryskowych objawiają się błędną pracą silnika. Zazwyczaj pojawia się moment, w którym nie możemy uruchomić silnika albo włączenie jest mocno czasochłonne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest bardzo głośna praca silnika albo utrata mocy i większy oraz ciemniejszy dym. Dosyć często podłożem jest nieregularna wymiana oleju silnikowego lub wykorzystanie zanieczyszczonego. Powodem może być też zapchany filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne poszczególnych części.

Czym jest pompa hydroforowa i co się w niej psuje?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam czerpanie wody na przykład do domu, domków letniskowych albo w celu podlewania ogrodu. Jest to dobra alternatywa dla pomp głębinowych i używane są wtedy kiedy lustro wody znajduje się maksymalnie 8 metrów pod powierzchnia ziemi.

Pompy hydroforowe są często wybierane ze względu na niewielkie gabaryty, atrakcyjną cenę i ich montaż nie jest skomplikowany.

Poszczególne elementy pomp niszczą się prędzej od pozostałych i to jest przeważający powód awarii. Jedną z najpopularniejszych czynności robionych w trakcie naprawy pomp hydroforowych jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niesamowicie ważne aby silnik działał właściwie. Kolejną rzeczą robioną w trakcie remontu może być przetaczanie wirników oraz bieżni. Spowodowane jest to faktem, że w wodzie, która jest pompowana mogą się znajdować zanieczyszczenia, takie jak piasek. Gdy wleci do wnętrza pompy, często powoduje tworzenie się niewielkich wyszczerbień w wirnikach oraz bieżniach, a to dość mocno spowalnia wydajność, zdolność zasysania i ciśnienie pomp hydroforowych.

Zdarza się, że przyczyną konieczności naprawy pompy hydroforowej nie jest samo urządzenie, lecz instalacja, odpowiadająca za pompowanie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który leży obok kosza w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najbardziej awaryjną częścią.

Naprawa pomp hydroforowych i wtryskowych

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Bardzo często firmy mogą zaoferować dojazd do klienta i zabranie zepsutej pompy. Taką usługę znajdziecie w masz-zap, które zapewnia wymianę zepsutych części na nowe – oryginalne elementy zamienne, lub, jeśli zgodzisz się, możesz otrzymać zamienniki, które zostaną stworzone właśnie dla Ciebie.

Jeżeli potrzebujesz naprawy pompy hydroforowej to pozostaje dokładnie zbadać firmę, której oddasz urządzenie – niesamowicie ważne jest żeby remont przebiegł sprawnie i przy użyciu nowoczesnych technologii, które umożliwią precyzyjną naprawę pomp. Możesz być pewien, że Masz-zap – naprawa pomp podczas pracy utrzymuje zarówno względy bezpieczeństwa oraz całkowitego profesjonalizmu.