Od czego zależy cena garnituru?

Garnitur jest bardzo elegancki i ubierany na specjalne okazje. Żeby odpowiednio wyglądał oraz był wygodny, przy jego wyborze dobrze jest zwrócić uwagę na parę podstawowych aspektów. Wielu klientów waha się, czy kupić garnitur uszyty na miarę. Co wybrać? Co koniecznie warto wiedzieć o garniturach skrojonych na miarę?

Garnitur na miarę czy ze sklepu – co wybrać?

Garnitury ze sklepu, chociaż w wielu przypadkach prezentują się ładnie, zazwyczaj są uszyte z gorszych jakościowo materiałów (z tego względu są nieco tańsze), a także wyjątkowo trudno dobrać odpowiedni rozmiar. W przypadku całego zestawu będzie to dodatkowo utrudnione – zazwyczaj nie zgadza się długość rękawów i nogawek. Te problemy nie dotyczą jednak garniturów uszytych na wymiar. Obecnie jest on coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem z powodu swoich wielu korzyści.

Garnitur na miarę – czy warto?

Garnitury szyte na miarę będą właściwie dobrane do każdej sylwetki. Niedokładności nie mają miejsca, gdyż przed szyciem pobierane są wymiary klienta. Właściwie uszyty garnitur doskonale uwidacznia wszystkie atuty i akcentuje niezależność właściciela. Zamawiając garnitur można podać wymarzony kolor oraz fakturę tkanin, dzięki czemu ubranie będzie oryginalne, co byłoby niemożliwe w przypadku gotowych garniturów.

Ile trzeba zapłacić za garnitur skrojony na miarę?

Garnitury na wymiar można kupić za różną cenę. Może zależeć w dużej mierze od tego, jak bardzo skomplikowany jest projekt, jaka tkanina zostanie wykorzystywana oraz gdzie położona jest firma. Koszty będą wahać się od 1000 do nawet kilkunastu tysięcy. Zazwyczaj na realizację zamówienia czeka się powyżej trzech miesięcy.

Dobra firma gwarancją najwyższej jakości garnituru?

Na wygląd i jakość garnituru ogromny wpływ ma przede wszystkim firma. Dlatego też powinno się wybierać jedynie renomowane oraz doświadczone marki takie, jak choćby sklep.alhen.pl. Firma zajmuje się szyciem garniturów z najwyższej jakości materiałów. O jej fachowym podejściu świadczy przede wszystkim mnóstwo dobrych opinii klientów oraz wieloletnia obecność na rynku. ALHEN dba także o odpowiednie podejście do klienta oraz spełnienie jego wymagań.