Polowania na dzikie zwierzęta – co musi wiedzieć łowca?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już zaczynającym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie naganki na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Dbaj, by do ostatniej chwili pozostać niewidocznym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Co jest zazwyczaj celem myśliwych?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to właśnie te zwierzęta zostają głównym celem dla łowców. Zwierzęta te są bardzo uważne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba ostrożnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z budową ciała swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed kulami lub strzałami. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś mieć pod ręką podstawowy sprzęt niezbędny do tego typu działań.

Przygotuj się dobrze na polowanie – co zabrać?

Niezbędnym narzędziem jest lornetka. Będzie na pewno niezwykle przydatna podczas wypatrywania zwierzyny i przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwierzynie typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Obserwując zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te przebiegają z daleka od zwierzyny. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z dużej odległości. Można na nie polować samodzielnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i doświadczenie. Warto polować w okresie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej.