Prywatne przedszkola idą w specjalizacje – co oferują?

Prywatne przedszkole przeważnie są prowadzone przez osoby fizyczne a także fundacje. Niepubliczne przedszkole przeważnie umiejscowione jest w dużych domach zbudowanych bądź przebudowanych specjalnie do tego celu. 

Ile wynosi czesne w przedszkolu niepublicznym?

Bezsprzecznie to ile zapłacisz za przedszkole niepubliczne jest naprawdę bardzo zróżnicowana. W miastach wojewódzkich takich jak chociażby Kraków czynsz wynosi tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz mniej więcej 600 złotych za miesiąc.

Jakie są zalety przedszkoli niepublicznych?

Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji do jakiego przedszkola zapisać nasze dziecko to bardzo ważna decyzja. Od niej zależy dalszy rozwój a także bezpieczeństwo dziecka. Co roku mnóstwo rodziców zastanawia się – wybrać przedszkole niepubliczne czy publiczne? Aby się na coś zdecydować należy zapoznać się z zaletami tych miejsc. W tym artykule dowiesz się jakie są korzyści płynące z przedszkola niepublicznego.
  1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – placówki prywatne mają w ofercie wiele zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na pianinie, basen, zajęcia sportowe, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.
  2. Mało osób w grupie – aktywności w przedszkolu prywatnym odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każdy maluch ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  3. Zajęcia odbywają się cały rok – w prywatnych przedszkolach nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Rodzic ma możliwość wyboru przedszkola z profilem – znajdziemy wiele przedszkoli prywatnych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;
  5. Nowoczesne wyposażenie – przedszkola prywatne z reguły posiadają nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogromna ilość atrakcji – placówki niepubliczne dają możliwości. Gwarantują aktywności indywidualnie dopasowywane do zdolności i zapotrzebowania każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają pomoc psychologa, logopedy a także pedagoga.
  8. Kuchnia – bardzo często w publicznych placówkach nie ma opcji aby przygotować dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Placówki niepubliczne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Wysokie bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają indywidualny monitoring, a dodatkowo wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.
Pamiętaj, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresującym przeżyciem. Z tego właśnie powodu należy zapewnić mu najlepsze możliwe warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest wskazana. Zadbaj o rozwój swojego malucha, oraz o jego samopoczucie.